3.12.12

Witam w Różance :)

Postanowiłam poprowadzić blog, aby zebrać i usystematyzować informacje na temat poszczególnych gatunków i odmian róż.  Postaram się, przy opisach dodawać odnośniki do innych stron na ten sam temat. Zamieszczę linki do szkółek i sklepów internetowych, gdzie można kupić daną odmianę. Będzie dużo zdjęć z mojej kolekcji, jak i z moich wypraw, głównie do warszawskich ogrodów botanicznych, a także kilka filmów. Podzielę się swoją opinią na temat książek o tematyce różanej. Dodam parę swoich obserwacji odnośnie pielęgnacji róż.

Proszę o wszelkie uwagi i zapraszam do lektury :)


4 komentarze:

 1. Witaj Camelio! Chciałam pogratulować różanego bloga ze wspaniałymi zdjęciami! Tak dorodnych krzewów wszyscy miłośnicy róż oczekują w swoich ogrodach. Jak miło, że przybliżasz nam widoki z Ogrodu z Powsina. Mam nadzieję, że zobaczymy również ciekawe róże z Twojej kolekcji! Pozdrawiam serdecznie! Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ewo :) W swojej kolekcji nie mam jeszcze takich widoków, róże są młode ale będę je przemycać do swoich opisów. Chcę się skupić przede wszystkim na różach historycznych, dzikich oraz współczesnych, tych mrozoodpornych.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj, poczytałam trochę Twoich wpisów i zastanawiam się czy nie zacząć znów hodować róż:) Przyznam się, że mam tylko jedną, ale taką , która przez dziesięć lat rośnie i nie imają jej się choroby ani wielki mróz, reszta padła. Mam wielki ogród więc zbyt dużo czasu nie mogę poświęcić tylko różom. Ale do wiosny jeszcze czas, muszę się zastanowić:) Zostanę u Ciebie i będę się uczyć!:) Zapraszam do mnie, jestem świeżą blogerką i zaczęłam pisać o swoim ogrodzie... Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu, wśród niezliczonej ilości róż, jakie oferuje rynek, znaleźć możemy wiele odpornych, także na mróz krzewów, nie sprawiających zbyt wielu problemów i nie wymagających zbyt wiele uwagi. Są to przede wszystkim róże dzikie, mieszańce Róży gęstokolczastej (Rosa spinosissima), Róże historyczne z grup: alba, damasceńskie, francuskie, stulistne. Z róż powtarzających kwitnienie polecam róże portlandzkie, oraz nowsze, mieszańce Róży pomarszczonej (rosa rugosa) i Róże kanadyjskie.
   Na swoim blogu również staram się zamieszczać przede wszystkim róże mrozoodporne w warunkach Polski.
   Zachęcam do uprawy róż, piszesz, że masz wielki ogród - to świetnie. Większość róż, które wymieniłam to duże krzewy, potrzebują trochę miejsca, za to wywierają niesamowite wrażenie! O zapachu nie wspomnę. Po prostu warto mieć w ogrodzie takie skarby :)
   Pozdrawiam, Joanna

   Usuń